"Pasieka u Strusi" w Jantarze

Dnia 09.06.2015 r. podczas wycieczki do „Pasieki u strusi” w Jantarze, dzieci zapoznały się ze zwierzętami takimi jak: strusie i pszczoły. Pani Magda opowiedziała czym różni się pan struś od pani strusiowej. Dzieci miały okazję do obserwacji zachowań zwierząt na wybiegu oraz podczas karmienia. Dowiedziały się, jak należy zachować się w obecności zwierząt. Dużą atrakcją było strusie jajo. Następnie dzieci zwiedziły pasiekę. Dowiedziały się na czym polega praca pszczelarza i bartnika. Obserwowały sposób wyciągania klatki z miodem z ula. Utrwaliły nazwy poszczególnych osobników; królowa, trutnie, robotnice oraz ich zadania w ulu. Następnie poznały działanie miodarki. Kolejnym etapem naszych zajęć była degustacja miodu. Poznały zdrowotne znaczenie miodu. Utrwaliły zasady prawidłowego zachowania się wobec pszczół podczas obserwacji oraz miodobrania ( zachowania ciszy, spokoju).
Relacja 2015-07-08, 20:43 | autor: Barbara Makowska